Officieel statement Barcelona corruptieschandaal

De Spaanse club is al weken verwikkeld in een lastig proces met het Spaans Openbaar Ministerie. FC Barcelona is namelijk aangeklaagd voor corruptie. De club zou scheidsrechters hebben omgekocht. Hoewel de club zegt dat dit niet zo is, komt er weinig hard bewijs naar boven. De Catalanen hebben deze week een statement naar buiten gebracht.

Barcelona eist ontslag van Javier Tebas

Tebas is de voorzitter van La Liga. Hij zou vals bewijs gebruiken tegen Barcelona om de club in een slecht daglicht te brengen. De Catalanen zijn er helemaal klaar mee en komen met een statement:

‘We willen onze diepste verontwaardiging, woede en ontzetting op deze manier uiten’, begint de club. ‘FC Barcelona, zoals voorzitter Joan Laporta de afgelopen weken al zei, voelt zich het slachtoffer van een mediacampagne, terwijl dit nooit heeft plaatsgevonden: Barça heeft nooit scheidsrechters betaald. Alleen al hierom zou Tebas zijn taken als La Liga-baas per direct moeten neerleggen. Desalniettemin begrijpen we dat Tebas zal volharden in zijn pogingen om onze club te blijven schaden. We zijn ons bewust van zijn obsessie met het vervolgen van Barcelona en het tonen van zijn afkeer richting onze club', sluit de club af.

Copa del Rey Barcelona – Real Madrid

Barcelona draait een succesvol seizoen in La Liga en staat met een grote voorsprong op de eerste plek. Real Madrid is de nummer twee en heeft weinig kans om de Catalanen nog in te halen. In de Copa del Rey was De Koninklijke echter succesvol. Xavi, de trainer van Barcelona, dacht al dat Real Madrid uit zou zijn op wraak. De bezoekers wonnen met 0-4 in de halve finale.

Barcelona had een 1-0 voorsprong en leek met veel zelfvertrouwen het duel in te gaan. De Catalanen speelde zonder Frenkie de Jong. Hij werd vervangen door Franck Kessié. De clubs begonnen in de eerste helft gelijkwaardig. Er waren kansen aan beide kansen, maar het doelpunt viel uiteindelijk voor Real Madrid.

De stand is gelijk

Vinícus Junior wist Real Madrid weer op gelijke hoogte met Barcelona te zetten. Karim Benzema gaf de assist op zijn ploeggenoot. De teams gingen de kleedkamers in en daar kwam Barcelona niet goed uit. De Catalanen stonden binnen no time 0-2 achter door het doelpunt van Benzema. Nog eens tien minuten later scoorde de Fransman weer. Dit keer vanuit een penalty die werd veroorzaakt door Kessié. Barcelona stond 0-3 achter en wist niet meer wat ze eraan moesten doen. Benzema maakte een hattrick net voor tijd. Real Madrid neemt het op tegen Osasuna in de finale van de Copa del Rey.

Spaanse media lyrisch over Benzema

De Franse voetballer heeft complimenten gekregen van verschillende Spaanse media. De spits scoorde zijn hattrick en gaf een assist. Marca schrijft het volgende: ‘Benzema leidt de dans. Een historische uitslag voor het team en een historische hattrick voor Benzema. Er zijn dingen die, ook al weten we dat ze niet juist zijn, toch herhaald worden, zoals het afschrijven van Benzema. Enkele weken terug werd er nog geschreeuwd om een nieuwe spits. Dat debat is binnen vier dagen gesmoord door de aanvoerder van Real

AS looft Benzema en noemt het een duel dat de geschiedenisboeken in gaat. ‘Benzema, auteur van drie en een half doelpunt. Het was een grote en witte wedstrijd voor de geschiedenisboeken, waarin Benzema zal verschijnen als heroïsche hoofdrolspeler met zijn hattrick.'

Frenkie de Jong werd heel erg gemist door Barcelona. De voetballer is voorlopig nog geblesseerd. La Vanguardi zag een slecht presterend Barcelona. De krant vond Kessié en Roberto niet innovatief net als De Jong. Real Madrid pakte alle mogelijke kansen en heeft met een prachtige score gewonnen.