Gokadvertenties aanwezig. Opt-out voor deze site als je deze niet wilt zien: klik hier

Arne Slot kijkt verloren Conference League finale terug

De trainer van Feyenoord bereid zich voor op het Europa League duel met AS Roma. De Rotterdamse club presteert uitstekend in de Eredivisie. Op Europees niveau hebben ze de kwartfinale behaald. De tegenstander was vorig seizoen te sterk in de finale van de Conference League. Slot wil dit niet nog een keer laten gebeuren. Daarom heeft hij de finale terug gekeken. Dit is het laatste Feyenoord voetbalnieuws.

Feyenoord liet goed voetbal zien in Tirana

De trainer is blij dat is blij dat hij de beelden terug heeft gekeken. In zijn gedachten werd er veel tijd gerekt in de tweede helft, waardoor er weinig gevoetbald kon worden. Achteraf bleek dat heel erg mee te vallen. “In mijn hoofd was het veel minder goed van onze kant dan daadwerkelijk het geval was. Ik heb heel veel goede aanvallen gezien, we waren heel goed in staat om tot kansen te komen. Het was ongelukkig dat de enige mogelijkheid van Roma leidde tot een goal. Ik ga hiervan heel veel dingen gebruiken in m’n voorbespreking”, aldus Slot.

De trainer heeft gezien dat Feyenoord eigenlijk in goede vorm was. Het is moeilijk om kansen te creëren tegen een ploeg zoals AS Roma. Zeker onder leiding van José Mourinho is het een absolute top club. “Zij hebben hun elftal bij elkaar gehouden en er nog twee of drie grote spelers bij gehaald. Dat heeft ze nog meer individuele kwaliteiten gegeven. Een nipte overwinning voor ons zou een heel goed resultaat zijn”, besluit Slot.

De spotlight op Feyenoord

Dat vindt trainer Slot niet raar. Na de Klassieker staat er een spotlight op Feyenoord. Alles wordt onder het vergrootglas gelegd. De trainer reageert op vragen van de journalisten over de Feyenoord fans en de situatie in De Kuip:

“Zullen er ook mensen zijn die niet alert zijn op wat er gebeurt in De Kuip, denk je? Die spotlight staat op ons en dat hebben we zelf veroorzaakt. De enigen die ervoor kunnen zorgen dat het goed gaat, zijn wijzelf”, gaat Slot verder. “Afgelopen zondag ging het al goed, maar het is de grootste uitdaging om het elke week goed te doen. Op het veld, maar ook langs de kant.” Slot hoopt dat de supporters dit keer het vuurwerk thuis laten. “Hierbij zeg ik tegen de supporters dat dat donderdag niet hoeft. Wel graag de steun zoals die er tegen RKC was.”

Complimenten van Mourinho

Slot is lovend over de ploeg van de ervaren leermeester, maar ook Mourinho kan zien dat Feyenoord enorm gegroeid is sinds vorig seizoen. De trainer heeft respect voor de Rotterdammers. Hij vindt ze op dit moment de beste club van Nederland. Mourinho ziet zijn team als de underdog, maar weet ook waar de kwaliteiten liggen. Alles is nog mogelijk in de Europa League. Beide duels moeten nog gespeeld worden, dus niks ligt vast.

“Het is duidelijk dat wij niet de beste zijn in Italië. Ook niet in de Europa League, maar we kunnen hem nog steeds winnen. Wij hebben een goede balans en onze spelers kunnen dit soort wedstrijden spelen”, aldus de trainer. Mourinho heeft geen probleem met de supporters van Feyenoord en de sfeer die op het veld kan hangen. “Ik ben niet in staat om daar heel veel over na te denken. Mensen moeten wel op een veilige manier het stadion kunnen bereiken natuurlijk. Op het veld heb ik geen enkel probleem met een vijandige sfeer.”

Conference League Feyenoord – AS Roma

Mourinho zegt plagend dat hij zich de finale van de Conference League niet herinnerd. Alleen ziet hij elke dag de beker bij de club en dat is toch wel speciaal. “Ik herinner me niets meer van de finale. Maar iedere dag als ik bij onze club ben dan zie ik wel die mooie beker”, aldus de trainer.