De feestdagen staan om de hoek maar dat betekent niet dat er niet gevoetbald wordt. De maand december zit boordevol met hoogtepunten waar menig voetbalfan van geniet. In Nederland kennen we Boxing Day ook wel als Tweede Kerstdag. Door de enorme drukte in deze periode speelt iedere club maar liefst 3 competitiewedstrijden. Wat je kan verwachten tijdens de feestdagen lees je hier.

Boxing Day Premier League voetbal is al sinds 1860 een traditie. De eerste wedstrijd werd gespeeld tussen Hallam Football Club en Sheffield Football Club. Veel voetbalvonden kiezen ervoor om de spelers en trainers rust te geven tijdens de feestdagen. Dit is namelijk iets wat iedereen wil zodat er tijd voor familie en vrienden is. Helaas geldt dit niet voor de Engelse competitie, tot ongenoegen van spelers en trainers. Aan de andere kant is het voor de fans geweldig om tijdens de feestdagen aan de tv gekluisterd te zitten.

In deze Corona tijd kunnen dingen anders lopen dan gepland maar tot nu toe zijn er nog geen wedstrijden afgelast tijdens het feestprogramma. Voorafgaand aan de wedstrijden tijdens de feestdagen zijn er al zes wedstrijden afgelast in de competitie. Dit komt omdat clubs met veel corona besmettingen kampen en daardoor geen volledige selecties op het veld kunnen zetten. Nu met de nieuwe variant wacht iedereen in de voetbalwereld met spanning af of er gevoetbald kan worden tijdens de feestdagen.

Speelschema Boxing Day Premier League

Speeltonde 19: Zondag 26 december

13:30 Wolverhampton Wanderers – Watford

13:30 Liverpool – Leeds United

16:00 West Ham United – Southampton

16:00 Tottenham Hotspur – Crystal Palace

16:00 Norwich City – Arsenal

16:00 Manchester City – Leicester City

16:00 Burnley – Everton

18:30 Aston Villa – Chelsea

21:00 Brighton & Hove Albion – Brentford

Speeltonde 19: Maandag 27 december

21:00 Newcastle United – Manchester United

Speeltonde 20: Dinsdag 28 december

13:30 Arsenal – Wolverhampton Wanderers

16:00 Watford – West Ham United

16:00 South Hampton – Tottenham Hotspur

16:00 Crystal Palace – Norwich City

18:30 Leeds United – Aston Villa

21:00 Leicester City – Liverpool

Speeltonde 20: Woensdag 29 december

20:30 Chelsea – Brighton & Hove Albion

21:15 Brentford – Manchester City

Speeltonde 20: Donderdag 30 december

20:30 Everton – Newcastle United

21:15 Manchester United – Burnley

Speeltonde 21: Zaterdag 1 januari

13:30 Arsenal – Manchester City

16:00 Watford – Tottenham Hotspur

16:00 Leicester City – Norwich City

18:30 Crystal Palace – West Ham United

Speeltonde 21: Zondag 2 januari

15:00 Southampton – Newcastle United

15:00 Leeds United – Burnley

15:00 Everton – Brighton & Hove Albion

15:00 Brentford – Aston Villa

17:30 Chelsea – Liverpool

Speeltonde 21: Maandag 3 januari

18:30 Manchester United – Wolverhampton Wanderers

Klassement Boxing Day Premier League

Het is spannend in de Premier League omdat de top 3 zeer dicht bij elkaar zit qua punten. We hebben de top 6 voor je op een rijtje gezet:

TeamGSWGVDV-DTDSPt.
Manchester City18142244-9+3544
Liverpool18125150-15+3541
Chelsea18115239-12+2738
Arsenal18102627-23+432
West Ham United1784528-21+728
Manchester United1683526-24+227

Manchester City heeft recent het verschil tussen Liverpool en Chelsea groter kunnen maken omdat die twee clubs gelijk gespeeld hebben. Ook heeft Manchester United nog geen 18 wedstrijden gespeeld net als West Ham United dus alles is nog mogelijk in het bovenste gedeelte van het klassement.

Boxing Day Premier League: Hoogtepunten competitie

Leuk dat de feestdagen er aan komen maar wat is er tot nu toe in de competitie gebeurd? Er zijn trainers in de problemen zoals Marcelo Bielsa van Leeds. Als de club niet snel gaat winnen dan kan dit het einde betekenen voor de trainer. Aan het klassement kan je al een beetje zien hoe de stand is maar we zetten nog even op een rijtje wat er gaande is.

Er was veel commotie over de VAR en scheidsrechter Paul Tierney tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Tottenham Hotspur. Vooral Liverpool manager Jurgen Klopp was woendend over de foutieve beslissingen van zowel de VAR als de scheidsrechter. Door deze beslissingen eindigde de wedstrijd in 2-2. Harry Kane speelde echter een goede wedstrijd en lijkt langzaam weer terug in vorm te komen. De spits kende een aantal zware weken zonder kansen en doelpunten. Als hij dit kan volhouden dan staat ons veel mooi voetbal te wachten.

Manchester City heeft 4-0 gewonnen van Newcastle, en na die winst claimde manager Pep Guardiola dat het team niet op hun best was. City doet het geweldig dit seizoen en staat voor het eerst sinds 2017 weer op nummer 1 tijdens het feestprogramma. Ook hebben ze 34 Premier League wedstrijden gewonnen en dat is een record voor de club! Newcastle heeft klap gehad van het verlies tegen Manchester City. Het team schoot tekort in samenwerking waardoor de verdediging zwak was en de aanval niet hard genoeg. Hopelijk kan Newcastle tijdens de transferperiode wat spelers aantrekken die hier verandering in kunnen brengen.

Een ander stijgend talent is Martinelli, een jonge voetballer van 20 jaar. Hij scoorde twee klinische doelpunten tegen Leeds en daar won zijn club dan ook met 4-1. Als hij zo blijft spelen lijkt het erop dat hij een basisplaats kan krijgen.

Hoogtepunten Boxing Day Premier League

Voor het eerst dinds 2019 zullen de The Red Devils niet op Boxing Day spelen. Manchester speelt tegen Newcastle United op maandag 27 december. De clubs die het feestprogramma mogen gaan starten zijn Liverpool tegen Leeds en Wolverhampton Wanderers tegen Watford. Vorig jaar speelde Liverpool ook tegen Leeds op de openingsdag. Dit was een prachtige wedstrijd waarin Mohammed Salah een hattrick kon scoren. Uiteindelijk won Liverpool de wedstrijd met 4-3.

De aartsrivaal van Liverpool, Everton, speelt een lastige wedstrijd tegen Burnley. Dit is een lastige wedstrijd omdat Burnley een robuust team is met een harde speelstijl. Everton zal dus alles uit de kast moeten halen om openingen te gaan vinden. Ook Arsenal en Norwich zijn in voor een pittige wedstrijd.

Manchester City is de kampioen van vorig jaar en de club speelt op Boxing Day de wedstrijd tegen Leicester. Wedstrijden met de huidige kampioen zijn altijd spannend en spectaculair om naar te kijken. Het laatste hoogtepunt zal de wedstrijd tussen Chelsea en Aston Villa zijn. Natuurlijk zijn alle wedstrijd geweldig om te zien tijdens het feestprogramma.

Voetbalnieuws